fbpx

Přehled vybraných procedur

zajímavé procedury z nabídky Janských Lázní

Z technických důvodů není možné zakoupit proceduru Plavání v minerální vodě v Lázeňském Domě.

Děkujeme za pochopení
 

Antigravitační trenažér Alter G

Přístroj pro nácvik chůze s programovatelným odlehčením spočívající v antigravitačním efektu, kdy lze nastavit snížení tělesné hmotnosti klienta až na 20 % jeho váhy, takže je nadnášen, jako by chodil po Měsíci.

Zařízení funguje na principu rozdílů tlaku vzduchu metodou vyvinutou v NASA. Je určen k rehabilitaci osob po úrazech, ortopedických operacích a neurologických pacientů.

Cvičení v bazénu

Cvičení ve vodě má na rozdíl od toho suchozemského výhodu v tom, že voda nadnáší a intenzivní trénink tak nepředstavuje velkou zátěž pro klouby a páteř.

Cvičení v závěsu v kabině Ugul

Zařízení umožňuje terapeutům pomocí systému lan a popruhů cvičit s klientem v odlehčení.

Lze procvičit tělo jako celek nebo jen jeho konkrétní část. Prostřednictvím tohoto systému je dosaženo provedení cviků v maximálním rozsahu i bez plného zatížení, čímž také dochází ke snížení bolestivosti.

Elektroléčba

Elektroléčba patří k fyzikální terapii, při které je využíván léčebný účinek různých forem elektrické energie.

Elektroléčba v převážné míře využívá své analgetické účinky, často zlepšuje krevní cirkulaci a výživu tkání, tlumí zánětlivou aktivitu a usnadňuje tak pohybové funkce.

Elektroléčba – Extremiter

Přístroj pro vakuově-kompresní terapii horní nebo dolní končetiny.

Střídáním podtlaku a přetlaku dochází ke zlepšení prokrvení, vyživování tkání, podporuje se opětovné otevírání cévních spojení a zmenšení otoků.

Ergoterapie

Kombinuje fyzický a mentální trénink, napomáhá zvyšovat svalovou sílu, zlepšovat koordinaci a rozvoj kognitivních funkcí.

Provádí se pomocí cviků nebo interaktivního rehabilitační zařízení na principu biologické zpětné vazby pro fyzioterapii, ergoterapii i specializovanou neurorehabilitaci.

Funkční elektrostimulace

Přístroj pro rehabilitaci osob se sníženou funkcí v oblasti dolní končetiny.

Pomáhá zlepšovat krokový cyklus díky stimulaci svalů umožňující dorziflexi, stabilizaci kolene anebo stimulaci hamstringů s kvadricepsem v závislosti na deficitu dolní končetiny. Systém tak napomáhá zdokonalit chůzi. Systém podporuje princip neuroplasticity na základě aferentní stimulace CNS, reedukuje správné zapojení svalů, zachovává nebo zlepšuje rozsah pohybu, zlepšuje svalový tonus a zlepšuje lokální prokrvení.

HomeBalance

Je interaktivní systém pro terapii poruch rovnováhy a koordinace pohybu, který využívá biologické zpětné vazby.

Inhalace

Inhalace je vdechování vodní páry z minerální vody nebo solné roztoky.

Teplo prokrvuje sliznici a účinné látky se mnohem lépe dostávají do těla a pomáhají bojovat s onemocněním. Efekt není pouze lokální, díky krevnímu oběhu se aktivní látky či léčivo dostává do celého organismu, takže inhalace pomáhá nejen na kašel či rýmu, ale podílí se i na zlepšení naší imunity. Pokud své dýchací cesty udržujeme zvlhčené a v dobrém stavu, jsou schopny se lépe ubránit útokům virů a bakterií.

Kineziotaping

Jedná se o terapii pomocí pružných samolepících pásek aplikovaných na kůži, která Vás může ochránit před zraněním při sportu nebo pokud k němu již došlo, podpoří proces hojení.

Laserová terapie

Při laserové terapii se využívá charakteristických vlastností laserového paprsku.

V závislosti na parametrech aplikovaného laseru dochází v ozářené tkáni k místnímu zvýšení teploty, k biochemickým reakcím na makromolekulární úrovni nebo k urychlení reparačních mechanismů. Je nutné zmínit také jeho výrazný protizánětlivý a analgetický efekt.

LiteGait

Zařízení LiteGait je určeno pro pacienty s potřebou odlehčení tělesné hmotnosti, podpory rovnováhy a stability k nácviku chůze s pomocí pohyblivého pásu či na zemi.

Magnetoterapie

Terapie má protizánětlivý a analgetický účinek, zlepšuje prokrvení ošetřované oblasti a snižuje svalové napětí.

Indikací k magnetoterapii jsou onemocnění pohybového aparátu, především onemocnění degenerativní a zánětlivá.

Motomed

Pohybová léčba pomocí motomedu umožňuje provádět pasivní pohyby s podporou motoru a aktivní cyklické pohyby, podobně jako na kole.

I při minimální zbytkové síle, se uživatelé mohou efektivně účastnit aktivního tréninku a to střídáním aktivního a pasivního tréninku.

Motodlaha

Léčebná rehabilitace pomocí motorových dlah (ramenní, kolenní).

Slouží především k zamezení poškození v důsledku imobilizace, včasnému obnovení nebolestivého pohybu kloubů a urychlení průběhu terapie s dobrým funkčním výsledkem.

Nácvik chůze

Individuální nebo skupinový nácvik chůze, zaměřený k naučení se používaní kompenzačních pomůcek, nebo obnovení mobility.

Oxygenoterapie

Oxygenoterapie je léčba pomocí inhalace kyslíku, který je považován za léčivo. Tato terapie pomáhá nemocným s plicními i mimoplicními chorobami.

Parafínová lázeň

Parafínová lázeň je vhodná při potížích s klouby nebo revmatem. Navíc zanechá pokožku neuvěřitelně jemnou.

Perličková koupel

Koupel, při které se ve vaně vytváří ve vodě perličky vzduchu, které mají masážní efekt.

Rašelinový zábal

Rašelinový zábal je vyhledávaná a osvědčená procedura s přírodní rašelinou, která přináší úlevu od chronických bolestí kloubů a páteře.

Skupinové cvičení SM-systém MUDr. Smíška

„Stabilizační a Mobilizační Systém“ (SM-systém) se opírá o 34 let klinických zkušeností s touto cvičební metodou u klientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti a u pacientů s akutními výhřezy plotének a u skolióz.

Cvičení má velký význam také v prevenci a léčbě poruch velkých kloubů a nožní klenby. Tuto metodu využívají i vrcholoví sportovci jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít degeneraci páteře a kloubů.

Skupinová ergoterapie

Slouží pacientům k zdokonalení jemné motoriky a aktivit běžného života nebo ke zlepšení kognitivních funkcí.

Subakvální masáž

Subakvální masáž patří mezi vodoléčebné procedury.

Využíváme při ní relaxační působení vody a působení proudu vody pod tlakem, kterou aplikujeme na tělo z masážní trysky. Při této masáži je člověk celý ponořen ve speciální vaně, v příjemně teplé vodě což působí na celkové uvolnění svalů a kloubů.

Suchá uhličitá koupel

Podstatou suché uhličité koupele je uzavření těla (mimo hlavy a ramenního pletence) do speciálního plastového vaku, naplněného čistým oxidem uhličitým, ve kterém člověk odpočívá.

Fyziologickou reakcí je rozšíření všech cév až po vlásečnice se současným zvýšením obsahu kyslíku v krvi. Tím dochází k dokonalému prokrvení pokožky, svalstva, všech orgánů a mozku dobře okysličenou krví.

Uhličitá koupel

Jedná se o vodoléčebnou proceduru, která se provádí ve speciální vaně. Ta se plní minerální vodou s vysokou koncentrací oxidu uhličitého.

Vstřebávání oxidu uhličitého má za následek roztažení cév a tedy zvýšené prokrvení tkání. Tato skutečnost způsobuje zvýšení množství kyslíku v krvi a dochází k dokonalému prokrvení pokožky a svalstva a zásobení všech orgánů včetně mozku dobře okysličenou krví.

Vířivá koupel

Mechanické víření teplé vody masíruje části těla ponořené do vany.

Vířivá koupel je vhodná k léčbě poúrazových a pooperačních stavů, bolestivých afekcí pohybového systému. Intenzivní masáž v příjemně teplém vodním prostředí odlehčí namáhaným svalům i kloubům, přinese pocit uvolnění.

Vojtova metoda

Cílem této rehabilitační metody je vyvolat či obnovit vrozené svalové vzorce, které umožňují kvalitní stoj a chůzi u klientů s dětskou mozkovou obrnou, po CMP a s jinými neurologickými onemocněními.

Tlakem na specifické body na těle je tělo stimulováno k určitým vrozeným pohybům. Kromě samovolné pohybové aktivity dochází současně k fyziologické aktivaci bránice a svalů břišní stěny, pravidelnému hlubokému dýchání, upravení tepové frekvence, pozitivní stimulaci nervových center a celkovému zlepšení mentální aktivity.

Skip to content