Vítejte v Janských Lázních​

Přehrát video

Lázně Janské Lázně, nacházející se ve stejnojmenném městě, provází dlouhodobá pověst jednoho z nejlepších lázeňských zařízení v České republice. Je to také ideální výchozí bod pro sportovní a rekreační aktivity v Krkonoších.

V České republice jedinečná kombinace světoznámých lázní a špičkového sportovního střediska zde vytváří pro návštěvníky široké spektrum možností.

Přírodními léčivými zdroji jsou termální minerální voda hydrouhličitano-vápenato-sodného typu, vyvěrající v areálu lázní jako Janův a Černý pramen a zásobující veškeré vodoléčebné procedury a bazény, a místní podhorské klima.

Město lázní

V Janských Lázních úspěšně léčíme nemoci pohybového aparátu, včetně stavů po úrazech a operacích, nervová a nervosvalová onemocnění, obrny a roztroušenou sklerózu a další onemocnění.

Výborných výsledků dosahujeme také v léčbě nemocí dýchacího ústrojí jako je astma, či stavů po operacích dýchacích cest a po onkologických diagnózách.

Volný čas v Janských Lázních

Janské Lázně patří v zimě mezi nejoblíbenější lyžařská střediska v Čechách. Po zbytek roku jsou vyhledávány turisty a cyklisty jako perfektní výchozí bod pro výlety do Krkonošského národního parku.

Až na samotné vrcholky hor se dostanete díky kabinové lanovce na Černou Horu. Co vše můžete ve volném čase v Janských Lázních podniknout naleznete v odkazu níže.

Zajímavé turistické trasy v letní sezóně

Délka: cca 5,5 km

Trasa:
Z náměstí, jako startovní bod je secesní Kolonáda. Vydáte se směr dětská léčebna Vesna, odkud vystoupáte na hřeben přímo nebo pozvolnou cestou přes Rudolfovo údolí. Do centra Janských Lázní se vrátíte cestou okolo dolní stanice lanovky Černohorský Express.

Zajímavosti:
Rudolfovo údolí je pojmenováno po korunním princi Rudolfu Habsburském, který do Janských Lázní zavítal v červenci roku 1876, u příležitosti 10-ti letého výročí bitvy u Trutnova. Odměnou za výstup na Střední hřeben pro vás bude místo s krásným výhledem na lázeňské město a Černou horuPo Středním hřebenu pohodlně dojdete ke známému výletnímu místu, Hoffmanovy boudy s původním hostincem. Návštěvníků slouží již od roku 1889.

Délka: cca 5 km

Trasa:
Z náměstí, jako startovní bod je secesní Kolonáda dále se vydáte kolem lázeňského domu Janský Dvůr nahoru k hotelu Lesní dům. Odtud půjdete po promenádě (asfaltová cesta) k mostu přes Černohorský potok. Luisina cesta odbočuje za mostem vlevo až k altánu.

Zajímavosti:
Luisina cesta nese jméno po hraběnce Aloisii Czernin-Morzinové, která se zasloužila o rozkvět vrchlabského a maršovského panství v druhé polovině 19. století. Stavba 2 metry širokého chodníku až pod Pardubické boudy, tehdy Kühnelovy boudy, trvala celých 5 let. Správa KRNAP v roce 2003 provedla náročnou opravu prvního mostu a spodní části chodníku v nejzajímavějších partiích Těsného dolu v délce 600 m. Menší kaskády Černohorského potoka uvidíte už cestou. Největší až 4 metry vysoký vodopád najdete na konci trasy dlouhé asi jeden a půl kilometru. Cesta před druhý most pro zdatnější turisty. Nutná je pevná obuv a sportovní oblečení.

V Janských Lázních navštivte unikátní stezku korunami stromů otevřenou v roce 2017, která patří mezi nejdelší v Evropě a vede i do podzemí do naučného centra s kořenovým systémem stromů. Trasa o délce více jak 1500 m vás provede druhově pestrým lesem, čekají vás četná překvapení a poučení. Uchvátí Vás výhled ze 45 metrů vysoké věže, díky kterému budete mít nadosah ruky lesní mohykány, z nichž některé jsou staré přes 150 let.

Zimní sporty

Vychutnejte si krkonošskou zimní přírodu, máte k dispozici 90 kilometrů upravených běžeckých stop pro vaše výlety nebo sportovní trénink.

Běžecká trať Délka tratě
21 Okruh na Muchomůrce 2 km
3 Malý okruh Černá hora 4 km
5 Janské Lázně – Horní Maršov 6 km
6 Černohorská silnice 6 km
1 Krkonošská cesta 12 km
2 Velký okruh Černá hora 12 km
4 Okruh Světlá hora 15 km

Druhý největší areál SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC, Pec pod Sněžkou, je s areálem na Černé hoře (Janské Lázně) lyžařsky propojený také díky SkiTour. V areálu v Peci najdete moderní odpojitelnou čtyřsedačkovou lanovku ZAHRÁDKY EXPRESS, která nahradila kotvový vlek u sjezdovky Zahrádky. Areál je vhodný pro sportovní i rekreační lyžování a snowboarding. Nabízí 12,5 km sjezdovek a lyžařské atrakce jako je Funline s klopenými zatáčkami a 8 m dlouhým tunelem, nebo tratě s časomírou pro sjezd i obří slalom (TS1, MS1). Najdete tu také Funpark a Snowpark s překážkami a skoky. Večerní lyžování nabízí nejširší sjezdovky s umělým osvětlením v Česku – Javor 1 a 2. Za umělého osvětlení můžete lyžovat také na sjezdovce U lesa

Nejmenším z propojených pěti ski areálů SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC je ve Svobodě nad Úpou a je ideální pro rodiny s malými dětmi a pro začátečníky díky přehledný sjezdovkám. Terasu FordBaru v dolní části areálu ocení zejména nelyžující rodinný doprovod. I zde můžete vyzkoušet svou rychlost a lyžařské dovednosti na trati obřího slalomu s časomírou (MS3). Večer je možné lyžovat na sjezdovkách Duncan 1 a Duncan 2 za umělého osvětlení.

Skipas pro celý SkiResort
Ve všech pěti ski areálech platí jednotný skipas pro celý SkiResort ČERNÁ HORA – PEC. Večerní lyžování má zvláštní tarif.

Naše dětská léčebna Vesna

Naše proslulá dětská léčebna Vesna je umístěna v krásném, klidném přírodním prostředí, které propůjčuje léčebně vysloveně horský ráz. Léčíme zde děti s dětskou mozkovou obrnou a s různými pohybovými onemocněními či dýchacími obtížemi.

Moderní přístrojová rehabilitace

V rámci léčby využíváme nejmodernější rehabilitační zařízení i z oblasti robotiky. Jako jedni z mála v České republice nabízíme cvičení například na antigravitačním trenažéru ALTER G, který vyvinula NASA.

Chcete získat novou energii?

Termální minerální voda, lokální podhorské klima, nejmodernější rehabilitační přístroje a hlavně naši výborní fyzioterapeuté, maséři, lékaři a další zdravotnický i ošetřovatelský personál dělají z Janských Lázní opravdu ideální místo pro léčbu, rehabilitaci a odpočinek. 

Rádi byste přijeli do Janských Lázní na léčebný pobyt hrazený pojišťovnou? Veškeré potřebné informace naleznete niže.

terra

Nabídka ubytování

Rádi byste se u nás pouze ubytovali? Máme pro Vás nabídku ubytování v luxusním hotelu Terra*** Superior nebo v dalších a lázeňských objektech.

Pojišťovna Vám pobyt neuhradí?

Pokud Vám pojišťovna pobyt neuhradí nevadí, máme pro vás nabídku léčebných pobytů

Wellness

Dále Vám můžeme nabídnout také širokou nabídku wellness pobytů

Další služby pro návštěvníky a lázeňské hosty

Ve městě můžete navštívit mnoho restaurací a kaváren. Klientům lázní je přes den k dispozici bistro Benátská hala v Lázeňském Domě, které je otevřeno již od ranních hodin. V prostorách Aquacentra mohou hosté posedět v Aquabaru nebo na jeho venkovní terase, jenž je otevřen od 17:30. Ve městě nechybí kino, pošta, lékárna, minigolf a samozřejmě bankomat (ČSOB), který naleznete v budově Lázeňský Dům.

Každou středu večer hraje v baru Relax u Kolonády živá hudba (rock, pop, folk) k poslechu i tanci. Music bar Black hill pravidelně pořádá disco s DJ a to několikrát do týdne.

Zajímavým zážitkem je návštěva prodejní galerie ve stylovém domě Magma nad evangelickým kostelem, kde drobné užitkové předměty, bytové doplňky a suvenýry z broušených kamenů povyšují přírodní materiál precizním opracováním na skvostné artefakty. Ve výtvarné dílně Bosorka budete mít možnost si sami vyrobit upomínkový předmět pro sebe a své blízké. V obchůdku Ostrov dobré nálady zakoupíte předměty současného českého designu od originálních výtvarníků a řemeslníků.

Na Černou horu můžete v letní i zimní sezóně vyjet moderní kabinovou lanovkou Černohorský Express, u jejíž horní a dolní stanice máte možnost zapůjčit si koloběžky a zdolat tak Černou horu netradičním způsobem.

Ve městě naleznete také půjčovnu kol a lyží. Poblíž dolní stanice lanovky naleznete lanový park i s baby parkem pro menší děti. Vaše děti a vnoučata jistě ocení návštěvu Farmaparku Muchomůrka s přírodními herními prvky a především s domácími zvířaty.

Stezka korunami stromů Krkonoše, která je v dochozí vzdálenosti 2 kilometry z centra města, nabízí unikátní výhledy z ptačí perspektivy a vede i do podzemí ke kořenovému systému stromů.

Duchovní služby

Státní léčebné Lázně Janské Lázně při poskytování zdravotní péče respektují spirituální a náboženské hodnoty pacientů.

Duchovní péče je nabízena každému pacientovi v léčebně, zdravotnickému personálu, doprovodům a návštěvám pacientů. Poskytuje doprovázení v duchovní oblasti (rozhovor i mlčení, čtení Bible a jiné literatury, modlitby, meditace atd.) všem potřebným bez rozdílu jejich vyznání, či světového názoru.

Pro duchovní služby je zřízena meditační místnost, která se nachází na hlavní chodbě (přízemí), která spojuje budovy Lázeňský Dům a Terra/Nový bazén. Tato místnost slouží pro poskytování duchovní služby dle Vaší individuální domluvy. O využití místnosti prosím informujte recepci v Janském Dvoře.

Kontakt na duchovní představitele v blízkosti Janských Lázní:

Římskokatolická církev
Duchovní správa - P. ThMgr. Teodor Mateusz Pająk, MSF,
Telefon:  491 612 124
E-mail: vaclav.trutnov@seznam.cz

Bohoslužby v Janských Lázních:
Kostel sv. Jana Křtitele - farní kostel
neděle 9:30, čtvrtek 16:00

Českobratrská církev evangelická
Farář Mgr. Tomáš Molnár
Telefon: 603 966 067
E-mail: tomas.molnar@evangnet.cz

Bohoslužby v Janských Lázních:
v letním období v evangelickém kostele, v zimě v modlitebně v Sola Fide
neděle 8:30

Skip to content