OLÚ - odborný léčebný ústav pro dospělé

Postaráme se o vaše zdraví v příjemném lázeňském prostředí.

Níže pro vás máme důležité informace ohledně vaší rezervace, ubytování, stravování, ceníky doplatků, možnosti doprovodu a praktické informace...

Co je Odborný léčebný ústav?

Chcete zjistit více informací o Odborném léčebném ústavu a jeho možnostech pro Vás a Vaše děti? Připravili jsme Vám přehledné vysvětlení typů péče, kterou nabízíme v Janských Lázních našim dětským a dospělým klientům.

Rezervace

Rezervace termínu pobytu v odborném léčebném ústavu bohužel není možná.

Ubytování

Ubytování poskytujeme v hlavních lázeňských budovách Janský Dvůr a Lázeňský Dům, umístěných v samotném centru Janských Lázní. Budovu, kde budete ubytováni, určují primárně lázně na základě vašeho zdravotního stavu s přihlédnutím k aktuální obsazenosti. Přejete-li si však ubytování v konkrétní kategorii pokoje, obraťte se prosím co nejdříve na naši přijímací kancelář, která vám sdělí aktuální možnosti.

Zdravotní pojišťovna Vám hradí ubytování kategorie standard, tedy lůžko v dvoulůžkovém pokoji bez nadstandardního vybavení. Nadstandardní ubytování je možné za příplatek uvedený v ceníku doplatků pro rok 2024.

Dovolujeme si vás upozornit, že kapacita pokojů v kategorii standard (plně hrazené pojišťovnou) je omezená. V případě, že budou pokoje této kategorie obsazené, může Vám být pokoj s příplatkem lázněmi přidělen i bez vaší žádosti. Požadujete-li ubytování výhradně ve dvoulůžkovém pokoji kategorie standard (bez doplatku), oznamte nám to prosím písemně co nejdříve, nejpozději do 10 pracovních dnů od doručení prvotních informací k pobytu. Pokoj s příplatkem Vám může být lázněmi přidělen i bez Vaší žádosti.

Více o ubytování naleznete zde.

Stravování

Stravování pro klienty je zajištěno v jídelně v budově Centrum, umístěné vedle kavárny Kolonáda, a v jídelnách v hlavních budovách Lázní. Pro klienty ubytované v hotelu Terra*** Superior je stravování zajištěno přímo v hotelu.

V den příjezdu je oběd podáván v době od 13:00 do 14:00 hodin a večeře od 16:45 do 17:45 hodin. V den odjezdu končí vaše stravování snídaní. Od třetího dne pobytu je umožněn individuální výběr ze dvou druhů jídla u oběda a večeře (s výjimkou diet). 

Diety

Lázně připravují též stravu dle různých léčebných diet. Zde je k nahlédnutí lázeňský dietní systém pro dospělé. Základní diety (racionální) a speciální diety (zejm. šetřící, redukční, diabetická, diabetická šetřící, bezlepková a bezlaktózová) předepsané lékařem hradí klientům zdravotní pojišťovna. Cena speciálních diet pro doprovody či klienty, kterým nebyly předepsány lékařem, je uvedena v ceníku pro rok 2024.

Váš požadavek na speciální dietu (předepsanou i nepředepsanou lékařem) prosím sdělte neprodleně po obdržení předvolání nutriční terapeutce na telefonním čísle 499 860 161.

Ceník doplatků

Zdravotní pojišťovna Vám hradí léčebnou a ošetřovatelskou péči a ubytování na standardní úrovni a stravování. Ceník nadstandardních a doplňkových služeb nehrazených zdravotní pojišťovnou pro klienty odborného léčebného ústavu je k dispozici níže.

Ceník platný od 1. 1. 2024 je k dispozici zde.

Doprovod

Byl-li Vám pojišťovnou schválen doprovod, pak standardní ubytování a stravu doprovázející osobě hradí zdravotní pojišťovna. Doprovod Vám pak musí být k dispozici a pomáhat Vám po celou dobu vašeho pobytu. Doprovodem může být pouze dospělá osoba způsobilá k právním úkonům a musí být klientovi k dispozici a pomáhat mu po celou dobu jeho pobytu. Není-li klient způsobilý k právním úkonům vůbec, či jen částečně, pak doprovodem musí být opatrovník klienta, či osoba, které opatrovník udělil plnou moc. Vzor plné moci je ke stažení zde.

Přejete-li si strávit pobyt v lázních s doprovodem, přestože Vám nebyl pojišťovnou schválen, pak si doprovázející osoba sama hradí ubytování a stravování dle nabídky hotelového ubytování, která je k dispozici zde.

Ubytování doprovázející osoby společně s klientem je možné pouze v případě volné kapacity. V případě zájmu o ubytování doprovodu prosím kontaktujte obchodní oddělení na emailové adrese sales@janskelazne.com.

Praktické informace pro přijíždějící

Chystáte se k nám na rehabilitační pobyt do odborného léčebného ústavu? Řadu praktických informací ohledně příjezdu, pobytu v lázních, tipů, co sbalit s sebou, a dalších užitečných informací naleznete zde.

Skip to content