KLP – Komplexní lázeňská péče

Dětská léčebna Vesna - Místo, pro kde jsou Vaše děti v rukou kvalitní odborné lékařské péče

Dětská léčebna Vesna Je umístěna v klidném prostředí obklopeném lesy, z lázeňského centra je vzdálena pouze 8 minut chůze. Všechny složky léčebné péče, ubytování i stravování jsou situovány v jednom objektu, který je plně bezbariérový.

Níže pro Vás máme důležité informace ohledně Vaší rezervace, ubytování, stravování, ceníků doplatků a další praktické informace.

Rezervace

Termín nástupu do lázní určují lázně dle svých kapacitních možností. Je však možné rezervovat si nástup na pobyt v konkrétním kalendářním měsíci (konkrétní den v měsíci určí lázně). Tato možnost je určena jak klientům, jejichž schválený návrh na komplexní léčebnou péči byl doručen lázním, tak i pro klienty kteří pouze důvodně očekávají, že jim bude návrh na komplexní lázeňskou léčbu vystaven a schválen.

Ubytování

Ubytování dětí je realizováno přímo v budově dětské léčebny Vesna. Děti s respiračními onemocněními a lehčími pohybovými diagnózami mohou být ubytovány též v lázeňské dependanci Réva. Lázeňskou budovu a typ pokoje určují primárně lázně na základě zdravotního stavu dítěte s přihlédnutím k aktuální obsazenosti. Přejete-li si však ubytování v konkrétní budově či kategorii pokoje, obraťte se prosím co nejdříve na naši přijímací kancelář, která Vám sdělí aktuální možnosti.

Zdravotní pojišťovna hradí ubytování kategorie standard, tedy lůžko v pokoji bez nadstandardního vybavení. Nadstandardní ubytování případně vybavení je možné objednat za příplatek uvedený v ceníku doplatků pro rok 2024. Počet nadstandardních pokojů v budově Vesna je prozatím omezený.

Léčebna Vesna je umístěna v klidném prostředí obklopeném lesy, z lázeňského centra je vzdálena pouze 8 minut chůze. Všechny složky léčebné péče, aquacentra, ubytování i stravování jsou situovány v jednom objektu, který je plně bezbariérový.

Více o ubytování Vesna

Dependance Réva je komfortní ubytování umístěné 300 metrů od lázeňské centra a 10 minut chůze od Dětské léčebny Vesna. Objekt disponuje výtahem. Stravování hostů probíhá buď v lázeňském v blízkém hotelu Terra nebo přímo v jídelně dependance Révy.

Více o dependanci Réva

Lázeňská dependance Bellevue je cenově dostupné ubytování, které se nachází v klidném prostředí mimo hlavní budovu lázní, pouhých 130 m od hlavních lázeňských domů. Disponuje dvoulůžkovými a jednolůžkovými pokoji typu Standard bez příslušenství. Jednolůžkové pokoje typu Komfort mají vlastní sociální zařízení.

Více o dependanci Bellevue

Stravování

Stravování pro klienty je zajištěno v jídelně v budově Vesna či Réva, dle místa ubytování. V den příjezdu je oběd podáván v době od 11:30 do 14:00 hodin a večeře od 17:00 do 17:30 hodin. V den odjezdu končí stravování snídaní. Od třetího dne pobytu je umožněn individuální výběr ze dvou druhů jídla u oběda a večeře (s výjimkou diet).

Lázně připravují též stravu dle různých léčebných diet. Zde je k nahlédnutí lázeňský dietní systém pro děti a doprovod. Základní diety (racionální) a speciální diety (zejm. šetřící, redukční, diabetická, diabetická šetřící, bezlepková a bezlaktózová) předepsané lékařem hradí klientům (nikoli doprovodům) zdravotní pojišťovna. Cena speciálních diet pro doprovody či klienty, kterým nebyly předepsány lékařem, je uvedena v ceníku pro rok 2024.

Váš požadavek na speciální dietu (hrazenou i nehrazenou pojišťovnou) prosím sdělte neprodleně po obdržení předvolání nutriční terapeutce na telefonním čísle 499 860 609.

Ceník doplatků

Zdravotní pojišťovna hradí léčebnou a ošetřovatelskou péči a ubytování a stravování na standardní úrovni. Ceník nadstandardních a doplňkových služeb nehrazených zdravotní pojišťovnou pro klienty komplexní lázeňské péče je k dispozici níže.

Ceník pro rok 2024 je k dispozici zde.

Praktické informace pro přijíždějící

Chystáte se k nám na komplexní lázeňský pobyt? Řadu praktických informací ohledně příjezdu, pobytu v lázních, tipů, co sbalit s sebou, a dalších užitečných informací naleznete zde.

Skip to content