1.6. sobota ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZÓNY - Janské Lázně

1.6. sobota ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZÓNY

Zahájení lázeňské sezóny se v letošním roce posunulo na sobotu 1. června 2019. Jeho nosným tématem tentokrát je “LÁZNĚ PATŘÍ TAKÉ DĚTEM“. Připomínáme tím návštěvníkům, že se v Janských Lázních dlouhodobě léčí mnoho malých pacientů a pro mnohé zde byl a je druhý domov.

Jako vždy je program celodenní od 10 – 18 hodin a “to své” si tu najdou všechny věkové kategorie návštěvníků. Na velkém podiu ve 13 hodin vystoupí Ivan Mládek a jeho Banjo Band, v 15.30 hod. kapela BUTY. Podrobný program naleznete na této stránce níže nebo také na facebooku Janske Lazne SPA.

Opět bude jezdit kyvadlová doprava z Trutnova zdarma, mezi stanovištěmi Vesna a kolonáda Vás zdarma přepraví silniční vláček.

 

Vzhledem k uzavřené příjezdové komunikaci ze Svobody nad Úpou z důvodu výměny parovodu za horkovod společností ČEZ Teplárenská, doporučujeme automobily zanechat na centrálním parkovišti u lanovky Černohorský Express a dolů do centra města sejít pohodlnou 5 minutovou procházkou.

 

Vstup na akci je jako vždy zdarma.

Těšíme se na Vás!

 

Děkujeme partnerům akce za jejich podporu.

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

Start lázeňské sezóny se letos ponese v duchu oslavy dětí

Letos se organizátoři Zahájení lázeňské sezóny v Janských Lázních zaměřili na děti a zvou na program s tématem Lázně patří také dětem, pro který vybrali sobotu 1. června. „U nás v dětské léčebně Vesna se ročně odléčí dva tisíce malých pacientů a pro mnohé to tady je druhý domov,“ uvedl ředitel léčebných lázní Janské Lázně Martin Voženílek.

Přilehlé prostory lázní zaplní šlapací plechová autíčka a společně s dětským retro foto koutkem a dílnami pro děti slibují kreativní zábavu. Před dětskou léčebnou Vesna se představí řemeslníci s výrobky pro děti a aktéři animačního a hudebního programu. Děti se také potkají se členy souboru AHOJ CHRUDIM, kteří jim zahrají loutkové pohádky. „Kreslíř Jan Honza Lušovský zase vykouzlí své pohodové obrázky. Malí návštěvníci budou mít příležitost projít si soutěžní indiánskou stezku, vyzkoušet jízdu na invalidním vozíku, nebo uplatnit své znalosti a postřeh v poznávacích soutěžích,“ přiblížila hlavní organizátorka akce Irena Korytářová.

Ani dospělí se o zábavu nemusejí obávat. Jako vždy je program celodenní a od 10 do 18 hodin si „svoje“ najdou všechny věkové kategorie návštěvníků. V 10 hodin dopoledne Zahájení lázeňské sezóny už tradičně odstartuje svěcením léčivého pramene v Prameníku na kolonádě. „V kulturním programu na malém pódiu vystoupí Regioband a hosté, odpoledne se představí ještě Lokálka a Swing sextet. V hlavním programu od 13 hodin se návštěvníci mohou těšit na Ivana Mládka a jeho Banjo Band na velkém pódiu. O půl čtvrté na kapelu Buty. V dalším doprovodném programu se představí mažoretky i břišní tanečnice,“ uvedla Irena Korytářová.

 

PROGRAM AKCE

Dárkové poukázky