Načerpejte energii v náruči Krkonoš

Načerpejte energii v náruči Krkonoš

Jarní regenerace v srdci krásné přírody Janských Lázní je klíčem k obnově síly a vitality po zimním období. Nechte se hýčkat péčí, kterou svým hostům poskytují Janské Lázně. Jako jediné leží v nejvyšších českých horách, jako jedny z mála získaly titul klimatických lázní. Pokud hledáte únik od každodenního stresu, jste tady správně!

Janské Lázně provází dlouhodobá pověst jednoho z nejlepších lázeňských zařízení v České republice. Je to také ideální výchozí bod pro sportovní a rekreační aktivity v Krkonoších.

Léčí již přes tisíc let a vyvěrá v lůně Krkonoš

Své jméno získaly Janské Lázně díky léčivému termálnímu pramenu, objevenému podle kroniky panským zbrojnošem Janem z Chockova již roku 1006. Léčivý termální pramen, dnes nazývaný Janův, je minerální voda hydrouhličitano-vápenato-sodného typu, s výraznými léčivými účinky na lidský organismus. Janskolázeňská termální voda vyvěrá přímo pod budovou Lázeňského domu, kde je jímána z hloubky 50 metrů.

 • Voda Janského pramene vyvěrá o teplotě 29 °C.
 • Obsahuje přibližně 300 mg/l minerálů s rozhodujícím podílem vápníku.
 • Prameniště se nachází v sevřeném údolí úpatí Černé hory ve výšce 630 metrů nad mořem.

Janské Lázně si vychutnáte plnými doušky. Na co se můžete těšit?

Janské Lázně jsou jedinečnou kombinací světoznámých lázní a špičkového sportovního střediska. Svým návštěvníkům nabízí široké spektrum možností:

 • lázeňské Aquacentrum s bazénem, vířivkami a saunami,
 • wellness procedury,
 • proslulá dětská léčebna Vesna,
 • stylové hotely a kavárny,
 • koncerty, výstavy, besedy, plesy i trhy,
 • turistické trasy Krkonošského národního parku,
 • Stezka korunami stromů.

TIP: Jak by se vám líbilo strávit prodloužený víkend v Krkonoších? Užijete si relaxování ve wellness, skvělé zákusky v kavárně Kolonáda nebo návštěvu kina. Vychutnejte si oázu klidu v unikátním prostředí klimatických lázní, nyní se SLEVOU 20 % na všechny wellness pobyty.

Za zdravím dětí i dospělých jedině do Jánek

Lázeňská perla Krkonoš se specializuje na celé spektrum léčebných služeb. Jánky, jak jim hosté často říkají, jsou ideálním místem pro každého, kdo hledá úlevu od zdravotních potíží:

 • onemocnění pohybového aparátu,
 • stavy po úrazech a operacích,
 • nervosvalová a nervová onemocnění,
 • astma, dýchací obtíže,
 • obrna,
 • roztroušená skleróza,
 • onkologická diagnóza.

Vesna plní dětské sny

Janské Lázně nejvíc proslavila léčba po onemocnění dětskou obrnou. Při analýze pramene v roce 1934 se ukázalo, že voda má stejné účinky jako léčivá voda ve Warm Springs v americkém státě Georgia. Toho si všiml i MUDr. Viktor Sellner ze Svobody nad Úpou a v roce 1935 jako vůbec první v Evropě zavedl léčbu následků dětské obrny.

Proslulá dětská léčebna Vesna je umístěna v klidném přírodním prostředí, které propůjčuje léčebně vysloveně horský ráz.

Přelomová léčba ochrnutí

V Janských Lázních se otevírá nová kapitola v péči o pacienty s vážnými pohybovými omezeními, a to díky unikátní technice elektroakupunktury. Tato metoda, která spojuje tradiční akupunkturu s pokroky fyzikální medicíny, přináší naději především lidem s poraněním míchy.

Inovativní léčba už změnila životy více než 700 dětí a dospělých. Její „kouzlo“ spočívá v kombinaci akupunkturních jehel a elektrostimulace, což vede k obnově funkce poškozených nervových drah.

Jánky na vlastní kůži aneb Co milují zdejší návštěvníci?

Blahodárné účinky jedinečného horského klimatu na dýchací systém a celkovou regeneraci organismu potvrzují vědecké výzkumy i zkušenosti lázeňských hostů.

„Náš pobyt v Janských Lázních byl jedním velkým dobrodružstvím! Děti byly nadšené z venkovních aktivit a já jsem ocenila klidné večery ve spa.“

Markéta, 35 let, rodinný prodloužený víkend

„Po operaci kolene jsem hledala místo, kde bych mohla spojit rehabilitaci s odpočinkem v přírodě. Jánky mi nabídly jak péči profesionálů, tak opravdu nádherné prostředí.“

Anna, 42 let, léčebný pobyt

„Oslavili jsme tady naše výročí. Odpočinek v sauně, masáže, vynikající jídlo. Už plánujeme, kdy se sem vrátíme.

Petr a Michaela, pár ve věku 50 let

„Vyrazili jsme za kulturou a turistikou. Byli jsme nadšení z ochutnávky vína, posezení u cimbálovky i z procházky po Stezce v korunách stromů.“

Eva, 60 let, pobyt s přáteli

Všechny cesty vedou do Janských Lázní. Kterou se vydat?

Ať už jste se rozhodli pro lázeňskou léčbu, léčebný pobyt nebo wellness pobyt, přivítají vás Janské Lázně s otevřenou náručí. Do Jánek vedou tři přímé cesty:

 1. Návrh na lázeňskou nebo rehabilitační léčbu vám může vypsat nejen praktický lékař, ale i ambulantní specialista. Zároveň navrhne typ péče (komplexní, příspěvková nebo rehabilitační v rámci rehabilitačního ústavu) a místo pro léčbu vhodné. Péči takzvaně na křížek schvaluje revizní lékař vaší zdravotní pojišťovny. Ta pak uhradí nejen vaši léčbu, ale i celodenní stravování a ubytování.
 2. Léčebný samoplátecký pobyt se komplexní lázeňské péči velmi podobá. Poskytne vám odbornou péči pod dohledem lékaře, který předepíše léčebné a relaxační procedury na základě vstupní lékařské prohlídky. Takový pobyt si hradíte jako samoplátce.
 3. Wellness pobyt si můžete zvolit podle svých preferencí. Janské Lázně nabízejí pobyty víkendové i týdenní, s masážemi, relaxací ve spa, molekulární vodíkovou terapií, koupelemi nebo zábaly. Výběr je skutečně velký. Zdravý odpočinek totiž nemá hranice.

Zveme Vás na zahájení lázeňské sezóny, které se koná v sobotu 1. 6. 2024.

Skip to content