Velmi si vážím našich zaměstnanců, kteří pracují srdcem

Janské Lázně jsou přitažlivé pro návštěvníky z celé republiky i ze zahraničí, každoročně se sem přijede léčit i relaxovat v průměru 12 tisíc pacientů a klientů. Za devět měsíců roku 2018 využilo lázeňských služeb o 10 % více dospělých klientů než ve stejném období loňského roku. Čtenáře Trutnovinek bude asi nejvíce zajímat, v čem jsou Janské Lázně přitažlivé pro obyvatele v okolí a pro návštěvníky hor a jak je využívají? Odpovídá ředitel léčebných lázní Janské Lázně Martin Voženílek.

 

Pro veřejnost provozujeme denně rehabilitační bazén napouštěný teplou minerální vodou z našeho přírodního léčivého zdroje. Součástí bazénu jsou vířivky, vnitřní i venkovní, perličková lůžka, protiproud, masážní vodní clony a další. V prostoru Aquacentra jsou návštěvníkům k dispozici dvě sauny, klasická finská a parní, s ochlazovacím bazénkem. Každý den v týdnu mohou zájemci využít služeb špičkových lázeňských masérů, kteří v Aquacentru v rámci wellness nabízejí klasické i exotické masáže.


Aquacentrum a wellness.

Fitness centrum, které sídlí v budově Aquacentra v Obchodní ulici, je veřejnosti otevřeno každý den od rána do večera. Skládá se z funkční, silové i kardio zóny. Profesionální fitness trenéři jsou návštěvníkům k dispozici nepřetržitě, pravidelně pořádají také kruhové tréninky. Do konce roku fitko vybavíme ještě dalšími celosvětově známými stroji na posilování dolních končetin.

Ve fitness centru se cvičí také velmi efektivní metoda proti bolestem zad a kloubů, SM-systém MUDr. Smíška. Je mimo jiné součástí týdenního balíčku Program proti bolesti zad, který je jedním z nejprodávanějších samopláteckých programů a vyhrál také třetí místo ve Velké soutěži cestovního ruchu o nejlepší lázeňský a wellness balíček.


Fitness trenér Janských Lázní Artur Bartusik.

Mnoho plánů v oblasti rozvoje služeb pro širokou veřejnost máte i pro rok 2019. Na co konkrétně se chystáte


V příštím roce se mimo jiné zaměříme na rozvoj wellness a plánujeme rozšíření nabídky saun a masáží. Zároveň budeme modernizovat vstupní systém do Aquacentra. Fitness pod vedením zkušených trenérů bude nabízet klientům lázní i široké veřejnosti možnost individuálních tréninkových hodin. Zde očekáváme velký zájem veřejnosti z regionu. Za našimi fitness trenéry totiž již běžně dojíždějí klienti z Hradce i Prahy. Oceňují jejich bohaté profesní zkušenosti získané v Anglii a Austrálii i jejich přístup k individuálním potřebám každého klienta, ať už se jedná o handicapovaného klienta, maminku po porodu nebo příznivce bodyformingu či kulturistiky.

Pojďme se ohlédnout za rokem 2018, který byl pro lázně i pro Vás osobně plný změn.


Po mém jmenování do funkce ředitele v březnu 2018 bylo nejdůležitějším úkolem stabilizovat management. Už v polovině roku se mi podařilo znovu obsadit pozice obchodního a ekonomického náměstka. Obě jsou klíčové jak pro správný chod lázní, tak pro sestavování dlouhodobých plánů pro příští roky. Intenzivně stabilizujeme personál a snažíme se jej doplnit o lékaře, abychom mohli plně zvládnout existující poptávku po léčbě nejen přes zdravotní pojišťovny. Všechny naše kapacity máme obsazené z 95 procent a průměrná doba léčení je 4 - 5 týdnů, samoplátci u nás pobývají průměrně 6 dnů. A to je dobrá zpráva. Rok 2018 byl a stále ještě je rokem příprav na velké investiční akce, které uskutečníme již v příštím roce. Jedná se o zajištění financování a přípravy projektů na zateplení dětské léčebny Vesna, rekonstrukci dvou pater a rekonstrukci kuchyně v dětské léčebně a o zajištění výběrových řízení na dodavatele těchto prací. Současně jsme opět doplnili vybavení rehabilitačních oddělení obou léčeben o nové moderní rehabilitační přístroje. Například léčebně dospělých jsme pořídili robotický přístroj pro rehabilitaci horních končetin vhodný zejména pro pacienty po CMP.


Kolonáda Janských Lázní.

Hodně péče jste letos věnovali léčivé vodě, a tedy Janskému vrtu. V jaké fázi se jeho rekonstrukce nachází?


Náš zdroj přírodní léčivé minerální vody jsme potřebovali stabilizovat, proto jsme se věnovali sanaci samotného vrtu, kde byly zjištěny úniky vod do podloží. V druhé fázi máme v plánu znovu obnovit provoz velkého bazénu, který je přímo nad vrtem, a to izolací vany bazénu. Nakládání s přírodním léčivým zdrojem tak bude efektivnější, protože zamezíme nežádoucímu, ale dosud přirozenému úniku vod do podloží. Rád bych dodal, že i v průběhu těchto prací poskytujeme pacientům a klientům léčbu a relaxaci v plném rozsahu.

Zaměstnanci se věnují i dobročinným počinům a aktivitám spojeným s přitažlivostí lázní pro návštěvníky…


Ano, v září jsme zorganizovali ve spolupráci s nadací Duha z Trutnova první ročník dobročinného pochodu na Černou horu, Pochod pro dobrou věc 2018. Zaměstnanci lázní a všichni zájemci měli možnost zdolat pěšky vrchol Černé hory a umožnit tak zakoupení rehabilitační pomůcky motomed pro malého pacienta dětské léčebny Vesna, který nyní intenzivně rehabilituje po těžkém onkologickém onemocnění. Dne 17. listopadu jsme otevřeli expozici historie lázeňství v historické budově Sokolovna a těšila se velkému zájmu návštěvníků. Stálá expozice vznikla s naším polským partnerem, lázeňským městem Szczawno-Zdrój, za přispění dotací z programu Interreg V-A Česká republika - Polsko 2014-2020. V průběhu roku jsme v lázních uskutečnili mnoho dalších kulturních a zážitkových akcí jak pro naše klienty, tak pro všechny zájemce a návštěvníky, jako již tradiční Zahájení lázeňské sezóny, Kulinářský den sv. Václava a jiné. 


Logopedická terapie v dětské léčebně Vesna.

Z čeho vy osobně máte největší radost?


Jsem hrdý, že udržujeme kvalitu poskytované péče, umíme se postarat i o pacienty hůře pohyblivé, po operacích a cévních mozkových příhodách. A zvedá se -  bezpochyby také díky hotelu Terra - návštěvnost z řad samoplátců, včetně zahraniční klientely. Těší mě, že Janské Lázně mají stálé zaměstnance, kteří mají chuť podílet se na dalším rozvoji lázní a věnují tomu nemalé úsilí a nasazení. Velmi si jich vážím, protože svoji práci dělají srdcem, a jsem rád, že mám příležitost jim i takto veřejně poděkovat.

Co přejete lázním do roku 2019?


Zdárné uvedení plánovaných projektů do života. Věřím, že se nám podaří zrealizovat chystané velké projekty v dětské léčebně Vesna, stabilizovat pramen a začít pracovat na studii nového, záložního vrtu. A samozřejmě spokojené zaměstnance i klienty.

 

Zdroj: Trutnovinky.cz

Skip to content