fbpx

Rozhovor: Monika Absolonová "Miluji atmosféru plesů"

Ozdobou únorového lázeňského reprezentačního plesu měla být Monika Absolonová. Známá zpěvačka si v rozhovoru pro lázeňské listy PRAMEN posteskla, jak ráda by si dopřála wellness, ale nemá na to čas. Zároveň prozradila, jak se na vrchol společenské sezony v Janských Lázních těšila a proč má ráda plesy.

Jak jste strávila podzim, který významně ovlivnila druhá vlna pandemie koronaviru? Prý se z vás stala vášnivá chalupářka…

Doma se svojí rodinou a nebo úklidem chalupy, kterou jsme si těsně před vypuknutím druhé vlny pořídili.

Jaký dopad mají omezení způsobená koronavirem na umělce vašeho typu?

Velký, nemohu pracovat, a to nejen já, ale i další kolegové z branže. Pro některé z nich je druhá vlna likvidační.

Jak se s těmito nepříjemnosti vypořádáváte? Tedy, jestli je to možné?

Snažím se na to nemyslet a občas šetřit, což není úplně snadné. Samozřejmě bych nejradši ze všeho pracovala, ale nařízení chápu a respektuji.

Jaké máte plány na tento rok?

Plány si normálně nedělám a po předchozím roce myslím, že nebudu jediná. Chtěla bych stihnout vše co jsme kvůli pandemii nemohla dělat. Například koncerty s Boom!Bandem, hraní divadla a také vánoční turné.

V sobotu 27. února 2021 jste se měla představit na reprezentačním plese v secesní Kolonádě v Janských Lázních. Účastníte se ráda plesů?

Ano, obzvlášť jako účinkující. Miluji tu atmosféru a to, že jsou všichni krásně oblečení a dobře naladěni. A navíc myslím, že jsem u vás ještě nezpívala a o to víc jsem se těšila.

Janské Lázně, jak vyplývá už z jejich jména, jsou lázeňské zařízení v Krkonoších. Proto se nelze nezeptat: Co vy a lázeňské pobyty? Jezdíte na wellness pobyty pravidelně, a nebo to je náhodná volba, když vyšetříte volný čas a naskytnou se další okolnosti?

Máme dvě malé děti, kluky dva a pět let. Na wellness pobytu jsem nebyla ani nepamatuji. V podstatě to patří do kategorie nesplnitelná přání. Kdyby však byla ta možnost, strašně bych si to užila.

Věnujete se i jiným aktivitám, kterými pečujete o svoji fyzickou kondici nebo zdraví?

Ano, snažím se poměrně pravidelně běhat. I když občas to neklapne.

V únoru v době plesu vrcholí v Krkonoších i zimní sezona. Jak jste na tom s lyžováním?

Docela dobře, tedy jestli si vzpomínám. Naposledy jsem však lyžovala v roce 2017 v Peci pod Sněžkou.

Děkujeme Vám za rozhovor a budeme se s Vámi těšit na viděnou v Janských Lázních při další příležitosti!

Skip to content