Rehabilitace

Rehabilitace

Oddělení rehabilitace poskytuje komplexní lázeňskou léčbu, která se týká fyzioterapie, ergoterapie, vodoléčebných procedur, fyzikální terapie a magnetoterapie, masáží, logopedie a robotické rehabilitace. Využívá také Snoezelen, inhalace a konzultace s psychologem. „Naše lázně léčí respirační onemocnění, nemoci pohybového aparátu, stavy po úrazech a operacích, nervová a nervosvalová onemocnění včetně dětské mozkové obrny, stavy po onkologických onemocněních. Největší důraz klademe na individuální přístup k pacientovi, edukaci pro domácí rehabilitaci. Zároveň umožňujeme pacientům konzultaci s odbornými firmami ohledně kompenzačních pomůcek jako kočárky, vozíky, vertikalizační stojany, speciální židličky a možnost zajištění protetického vybavení, tedy ortéz, vložek do obuvi a podobně,“ vysvětluje Ilona Demuthová, fyzioterapeutka Dětské léčebny Vesna.

Pokud jde o přístrojové vybavení, disponuje rehabilitace například přístroji na robotickou rehabilitaci, pro fyzikální terapie, pro lokální kryoterapie, magnetoterapie a podobně. Klienti mohou také využít motodlahy. „Pracujeme metodami Bobath konceptu, Vojtovy reflexní terapie, BPP dle Čápové, SM-systému dle Smíškové, Kabatovou metodou–PNF, používáme cvičení v závěsném systému Redcord a v rámci ergoterapie i bazální stimulaci a Snoezelen,“ říká fyzioterapeutka.

Rehabilitace má 34 zaměstnanců. Patří k nim fyzioterapeuti, rehabilitační sanitáři, maséři, asistenti pro ergoterapii, ergoterapeut, dětská sestra v rehabilitaci a referent rozpisu procedur.

Zveme Vás na zahájení lázeňské sezóny, které se koná v sobotu 1. 6. 2024.

Skip to content