LÁZEŇSKÁ LÉČBA A REGENERACE PO ONEMOCNĚNÍ COVID-19

Inhalující žena

 

V případě, že u vás nemoc COVID-19 způsobí pneumonii, vztahuje se na vás možnost komplexní lázeňské léčby zaměřené na indikaci V/3 - stavy po komplikovaném zánětu plic (pro dospělé osoby). Léčbu je nutné podstoupit do 4 měsíců po ukončení hospitalizace a trvá 21/28 dnů.

COVID-19 může probíhat často asymptomaticky, při zjevném onemocnění pak od lehkého přes střední, závažný až kritický průběh. Závažnost klinických příznaků závisí na infekční dávce viru a na rizikových faktorech vnímavého jedince. Virus může způsobit těžkou infekci dolních dýchacích cest vč. zápalu plic.

Postcovidový syndrom

Po prodělaném onemocnění COVID-19 může vznikat tzv. postcovidový syndrom, který postihuje 40-60% osob. Po prodělané infekci přetrvávají zdravotní potíže, které pacienty omezují v běžném životě i několik týdnů až měsíců po prodělání akutního onemocnění. Mezi příznaky patří celková slabost a vyčerpání, únava, chronický únavový syndrom, různé stěhovavé bolesti kloubů a svalů, bolesti břicha, zvracení, bolesti hlavy a migrény, ztráta čichu, zvýšená teplota nebo horečka, dlouhotrvající kašel, to vše spadá do obrazu postcovidového syndromu. Celá řada lidí, kteří prodělali COVID-19, se potýká s obtížemi většinou plicního rázu.

Tyto obtíže léčíme v našich lázních, kde se dlouhodobě věnujeme respiračním obtížím a onemocněním dýchacích cest. U postcovidového syndromu hraje důležitou roli rehabilitace a pobyt ve zdravém prostředí společně s léčebnými procedurami a klimatoterapií, to vše urychlí proces rekonvalescence a posílí fyzickou i psychickou kondici. Pobyt v lázních vám tak urychlí návrat do běžného života po prodělané infekci.

Lázeňskou léčbu po prodělaném onemocnění COVID-19 hradí zdravotní pojišťovny

Návrh na komplexní lázeňskou péči hrazenou zdravotními pojišťovnami vám vystaví praktický lékař nebo pediatr na doporučení pneumologa. Délka léčebného pobytu u dospělých je v závislosti na diagnóze 21 nebo 28 dní. U dětí je to vždy 28 dní.

Návrh na komplexní lázeňskou péči pro děti s indikací XXV/3 vystaví pediatr na doporučení pneumologa. Délka léčebného pobytu u dětí je 28 dní.

Máme zkušenost s pacienty, kteří prodělali onemocnění COVID+, vzhledem k tomu, že přijímáme pacienty po prodělaném onemocnění překladem z nemocnic.

Pobyt i pro samoplátce

Nemáte možnost realizovat svůj léčebný pobyt přes zdravotní pojišťovnu nebo nechcete čekat na schválení pobytu pojišťovnou? Pak můžete využít i léčebný pobyt po prodělaném onemocnění COVID-19 pro samoplátce. Navíc se státním příspěvkem 4.000 Kč.

Skip to content