Janské Lázně a terapie vodíkem

Janské Lázně a terapie vodíkem

Lázně Janské Lázně jsou světoznámé a oblíbené již po staletí (teplý pramen tu byl podle legendy objeven už v roce 1006). Jsou proslavené nejen svou jedinečnou léčivou termální vodou. Ale i svou nádhernou polohou uprostřed panenské přírody Krkonošského národního parku. A své dobré jméno si vybudovaly také zcela mimořádnou kvalitou zdejších léčebných procedur.

Tato kvalita je zajišťována i neustálými inovacemi – například v roce 1935 se tu začaly léčit stavy po dětské obrně podle vzoru amerických lázní Warm-Springs. Lázně Janské Lázně v tom byly první v Evropě. A nyní přicházejí Janské Lázně s další novinkou.

Zdejší lázeňské koupele, masáže, zábaly – to vše si totiž nyní mohou lázeňští hosté dopřát i s blahodárnými účinky molekulárního vodíku. A nejen to. Lázně nabízejí i inhalační terapii s molekulárním vodíkem a také ozdravující pitnou kúru, založenou na pití vodíkové vody.

Od letní sezóny 2022, přicházejí Lázně Janské Lázně s mimořádnou novinkou: klienti se zde mohou léčit a posilovat si svoji imunitu pomocí lázeňských procedur obohacených o molekulární vodík.

Díky spolupráci s H2 WORLD HEALTH & BEAUTY COMPANY využíváme molekulární vodík jako velmi efektivní doplněk našich terapií a procedur,“ 

říká Martin Voženílek, ředitel Státních léčebných lázní Janské Lázně.

 „Molekulární vodík zvyšuje účinnost stávajících procedur a urychluje léčbu pacientů. Molekulární vodík je bezbarvý plyn bez chuti a zápachu. Je to nejmenší molekula ve vesmíru, umí proniknout do vnitřních struktur tělesných buněk, kde poté účinně a pozitivně ovlivňuje biochemické reakce. 

Je nejsilnějším, a přitom selektivním antioxidantem, má ověřené protizánětlivé a regenerační účinky. Lidskému tělu je zcela přirozený.“

Terapie a procedury, které jsou na molekulárním vodíku založené nebo jsou jím obohacené, pomáhají například lidem s kardiovaskulárním onemocněním, rakovinou, nadváhou, cukrovkou, neuro-svalovým onemocněním, neurodegenerativním onemocnění, únavovým syndromem, autoimunitním onemocněním, akutním zánětlivým onemocněním… a významně pomáhají, jak bylo vědecky prokázáno, i rychlejší regeneraci po covidu.

Mottem Lázní Janské Lázně je „Zpět do života!“ Nyní to díky rychlému léčebnému působení molekulárního vodíku platí dvojnásob. Lázně Janské Lázně si tak i ve 21. století zachovávají punc inovátora, jsou krásnou oázou pro tělo a rájem pro duši.

Autor: Petr Hušek

Skip to content