Děti z Vesny šetrně ošetří novým přístrojem pro fyzikální terapii

Vědecky ověřenou léčebnou metodou, která slouží k výraznému urychlení hojení ran, významně pomáhá po úrazech a operacích i při léčbě zánětů, podporuje regeneraci a zvyšuje imunitu, je Bemer terapie. Od července ji mohou poskytovat svým klientům i v dětské léčebně Vesna, a to díky přístroji Bemer Professional. Jedná se o certifikovaný zdravotnický přístroj, který díky speciálním impulsům působí na buňky v těle, zlepšuje a obnovuje poškozenou mikrocirkulaci.

Janským Lázním přístroj s příslušenstvím v hodnotě 134 tisíc korun darovala obecně prospěšná společnost Život dětem. Její ředitelka Maria Křepelková a obchodní ředitel dodavatelské firmy Benecykl Petr Freyburg dar 10. července osobně předali řediteli Martinu Voženílkovi a primáři dětské léčebny Vesna Vasilu Jankovi. „Velmi děkujeme za podporu léčby a péče, kterou ve Vesně poskytujeme nemocným dětem. Děkuji svým kolegům, kteří zde odvádějí velmi užitečnou práci,“ uvedl ředitel. Podle primáře dětské léčebny bude mít přístroj široké využití, protože mikrocirkulace v organismu je velice důležitá. „Tím, že se zlepší prokrvení tkáně, lépe se do ní dostávají živiny a lépe se také odvádí vše nepotřebné z těla pryč. Tímto mechanismem např. pomůže urychlit léčbu zánětlivého procesu. Pomůžeme i pacientům se svalovým a s respiračním onemocněním,“ uvedl Vasil Janko a přidal příklad dalšího využití přístroje pro široké spektrum diagnóz: „Máme zde hodně neurologických i ortopedických pacientů po operacích, u kterých je důležité rychlé zahojení pooperačních ran. A nejde jen o rány, jde i o sval, který byl operací zasažen, někdy i o kost. Poměrně často musíme pacientům po operacích hojit proleženiny, způsobené většinou dlouhodobou sádrovou fixací. Zrovna nedávno jsem tu měl dvě děti, které jsem celé čtyři týdny denně převazoval, a právě v těchto případech teď využijeme terapii Bemer Professional,“ dodal Vasil Janko.

Dárce – společnost Život dětem – pomáhá už 18 let. „Pomáháme především rodičům s vážně nemocnými dětmi, o které se staráte i vy tady. Hodně točím reportáže o nemocných dětech, kterým pomáháme, protože veřejnost o těchto příbězích potřebuje vědět,“ uvedla Maria Křepelková. „Nedávno jsem hovořila s maminkou Matěje, který u vás v dětské léčebně byl šest týdnů, když mu bylo 18 měsíců. Udělal neuvěřitelné pokroky. Jsem moc ráda, že jsme mohli pomoci právě vám. A také děkuji všem, kteří nás podporují a darují peníze. Bez nich bychom nemohli zase dávat my. Loni se nám podařilo pro nemocné děti získat neuvěřitelných 25 milionů korun z projektu Srdce dětem, na kterém mnoho let aktivně spolupracují i studenti a studentky z Obchodní akademie Olgy Havlové v Janských Lázních. Lidé v nás mají důvěru, a to je velmi důležité.“ 

Dětská léčebna Vesna je v současné době moderně vybavená, co se týká přístrojové terapie. V naší každodenní praxi pracujeme s vysoce moderními rehabilitačními přístroji, jako je například unikátní vakuově kompresní přístroj Extremiter, určený pro léčbu poruch prokrvení končetin, jejich váznoucího metabolismu a zhoršené trofiky, nebo robotická rukavice Gloreha pro rehabilitaci rukou pacientů s neurologickými nebo posttraumatickými poškozeními,“ uvedl Vasil Janko.

Zdenka Hanyšová Celá

Skip to content