Léčebné procedury - Janské Lázně

Léčebné procedury

Volně prodejné procedury

Balneologie

Suchá uhličitá koupel

Podstatou je uzavření těla (mimo hlavy) do speciálního vaku plněného oxidem uhličitým. Účinky jsou prokrvení pokožky, svalstva, posílení imunitního systému.

Masáže

Klasická masáž

Je určena k uvolnění svalů, kloubů a regeneraci celého těla. Podporuje metabolismus a krevní oběh masírované oblasti. Příznivě působí proti únavě a dodává energii.

Sportovní masáž

Jedná se o důkladnou a intenzivní techniku zaměřenou výhradně na fyzické tělo, která vede k lepší hybnosti svalů, šlach a kloubů. Odlepuje zatuhlou kůži od svalů a hloubkově masíruje svaly, včetně jejich úponů.

Havajská masáž Lomi Lomi

Speciální masážní techniky vyvolávají hluboký relaxační účinek, který dokonale harmonizuje tělo i duši. Vychází z léčitelské tradice, jejímž cílem je zachování celkového zdraví a harmonie člověka. Uvolňuje energetické bloky a vyrovnává organismus.

Masáž lávovými kameny

Patří mezi účinné terapie k relaxaci organismu. Provádí se pomocí speciálních masážních hmatů s použitím nahřátých kamenů. Dodává životní sílu a dobrou náladu. Podporuje celkovou regeneraci a detoxikaci organismu.

Bambusová masáž

Procedura podporující odtok lymfy, provádí se pomocí oleje a bambusových tyček. Je vyhledávaná pro silnou účinnost na lymfatické cesty, má reflexní i exfoliační účinky.

 

Rehabilitace

Logopedická diagnostika

Zaměřuje se na vyšetření vad a poruch řeči.

Skupinová LTV

Skupinová cvičení jsou zaměřená na celkové zlepšení kondice, hybnosti, protažení zkrácených svalů, posílení oslabených svalů. Indikace do skupin je podle zdravotního stavu klienta.

Vodoléčba

 

Plavání v bazénu s minerální vodou (AQUACENTRUM)

Součástí bazénu jsou i vodní clony, podvodní sopky, protiproud, masážní a perličková lůžka a vnitřní i venkovní vířivky. Bazén je plněn termálními minerálními prameny.

Celková vířivá/perličková lázeň

Účinky lázně jsou masážní a relaxační, kdy dochází k uvolnění ztuhlých svalů a kloubů. Lázeň účinně napomáhá odstraňovat únavu a stres.

Částečná vířivá lázeň

Využívá se masážního účinku vody na horní nebo dolní končetiny a dochází k prokrvení a uvolnění svalů a kloubů.

Ostatní

Bioptronová lampa

Využívá se aplikace polarizovaného světla, povzbuzuje regenerační procesy organismu, posiluje imunitní systém, zmírňuje bolesti, podporuje hojení ran a jizev.

Kineziotaping

Metoda obvazování tělesných partií, nejčastěji končetin, pomocí pevných a pružných pásek. Pomocí tapu lze ovlivnit otok, podpořit hojení, zmírnit či zcela odstranit bolest, centrovat a stabilizovat klouby.

Inhalace

Léčebný proces spočívá ve vdechování par minerálních vod, které zlepšují funkci sliznice dýchacích cest, působí protizánětlivě, usnadňují vykašlávání.

Motomed

Je pohybový terapeutický přístroj, na kterém si procvičíte nohy nebo ruce, můžete tak trénovat svalovou sílu. Pohybová aktivita je podobná jízdě na kole.

Nordic walking

Je dynamická chůze se speciálními hůlkami, z klasické chůze se tak stává vysoce účinný trénink celého těla.

Parafín na ruce

Parafín jako nosič tepla výborně prohřívá a uvolňuje svaly a drobné klouby rukou, pomáhá snižovat bolest.

Peloid

Využívá se sáček s prohřátou rašelinou. Dochází k předávání tepla do organismu a tkáně a svaly se uvolňují, relaxují.

Rotoped

Terapeutický přístroj, na kterém si zlepšíte kondici, pravidelný trénink má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém.

Stepper

Přístroj pro všechny, kdo chtějí zapracovat na své kondici, posílit partie stehen, hýždí a boků. Jedná se o aktivitu, která simuluje chůzi do schodů.

 

Lékařské doporučení

Některé léčebné procedury je možné čerpat pouze na základě doporučení lékaře, který posoudí anamnézu a aktuální zdravotní stav.

Neurologické vyšetření

Vyšetření nervového systému-reflexů, svalového napětí, citlivosti, hybnosti atd. k vyloučení či potvrzení, a lokalizaci poruchy mozku nebo periferních nervů, případně onemocnění nervosvalových.

Rehabilitační vyšetření

Komplexní vyšetření pohybového aparátu, včetně základního neurologického nálezu (vyšetření svalů, páteře, kloubů, celkové pohyblivosti).

Vyšetření EKG

Natočení a popis křivky elektrické aktivity srdce.

Plynové injekce

Je léčebná metoda založená na místním působení oxidu uhličitého v kůži, podkoží, svalech. Účinky jsou urychlení hojení, zlepšení výživy tkání.

Odběr krve

Při chronických onemocnění se provádí kontrolní odběr krve.

 

Úkony prováděné lékařem/sestrou

Rehabilitace

Logopedická terapie

Terapie se zaměřuje na nápravu vad a poruch řeči.

Individuální ergoterapie

Terapie se zaměřuje na nácvik běžných denních činností, hrubé a jemné motoriky, kognitivních funkcí (paměť, logické myšlení…). Cílem je dosažení či udržení co možná největší soběstačnosti klienta.

Individuální fyzioterapie

Terapie je zaměřena na navrácení pohybových funkcí, obnovy svalové rovnováhy, odstranění či zmírnění bolestí a především instruktáž klienta, jakým způsobem předcházet potížím.

LTV v bazénu

Při skupinovém cvičení vedeném fyzioterapeutem se procvičují především velké klouby a páteř. Využívá se odlehčení těla ve vodě a přirozený odpor při cvičení.

 

Masáže

Masáž podvodní

Masáž prováděna pomocí trysky ve speciální vaně. Účinky masáže jsou relaxace svalstva, prokrvení tkání, podpora činnosti lymfatického systému.

Masáž reflexní

Masáž, která je prováděna na sucho, tlakem se stimulují reflexní body. Reflexní masáž odstraňuje napětí, stres, bolest.

Manuální lymfodrenáž

Speciální hmatová technika, která má za účel zvýšit odtok lymfy.

Fyzikální terapie

Přístrojová lymfodrenáž

Pomocí přístroje a speciálních návleků (možno na dolní či horní končetiny) se vytváří postupná komprese a tím tlaková vlna, která aktivuje lymfatický systém člověka. V důsledku dochází ke zmenšení otoků, zlepšení prokrvení a urychlení odtoku škodlivých odpadních látek.

Proudová elektroléčba (Phyaction)

Terapie, při které se využívá elektrické energie různých frekvencí a intenzit. Působí např. proti bolesti, uvolňuje svalové napětí, zlepšuje prokrvení tkání a tkáňový metabolismus aj.

Laserová terapie

Moderní a efektivní metoda, kde se využívá buněčné fotoaktivace. Vyzářená energie laserového paprsku má účinek na tkáňové buňky. Terapie působí analgeticky, biostimulačně (podpora hojení a regenerace buněk), protizánětlivě a protiedémově (léčba otoků).

Magnetoterapie

Šetrná metoda léčby, kdy působením pulzního magnetického pole dochází k ovlivňování tkání lidského těla, což v konečném důsledku vede k úplnému odstranění určitých zdravotních potíží, případně alespoň k jejich potlačení.

Motodlaha

Rehabilitační pomůcka, která zajišťuje pasivní pohybovou léčbu kloubů, zvětšuje rozsah pohybu.

Elektrický chodník

Terapeutický přístroj, na kterém je možné trénovat kondici, stereotyp chůze.

Balneologie

Uhličitá koupel

Koupel je obohacená o oxid uhličitý a dochází k prokrvení pokožky a svalstva, povzbuzení imunitního systému, snížení krevního tlaku.

Ostatní

Skotské střiky

Při aplikaci dochází ke střídání teplých a studených proudů vody. Dochází k výraznému prokrvení tkání, podpoře imunity, k uvolnění svalového napětí.

Parafín-zábal

Při aplikaci prohřívá a prokrvuje danou oblast, uvolňuje tkáně, klouby a svaly, dochází k relaxaci.

Hipoterapie

Metoda, která využívá jako pomůcku speciálně trénovaného koně. Jízda na tomto koni přímo ovlivňuje posturu a motoriku klienta.

Polohování

Při polohování nastavujeme tělo nebo části těla do správné polohy, kterou volíme podle cíle, kterého chceme dosáhnout.

Horké zábaly

Využíváme je pro nahřívání povrchových tkání a dochází k prohřátí, prokrvení a relaxaci tkání.

Spirometrie

Vyšetření, při kterém se zjišťuje funkce plic.

Přijímáme platby těmito poukazy

Dárkové poukázky