Léčebné procedury - Janské Lázně

Léčebné procedury

Volně prodejné procedury

Masáže

Klasická masáž

Je určena k uvolnění svalů, kloubů a regeneraci celého těla. Podporuje metabolismus a krevní oběh masírované oblasti. Příznivě působí proti únavě a dodává energii.

Klasická masáž – částečná 30 minut 380 Kč
Klasická masáž – celková 60 minut 690 Kč

Havajská masáž Lomi Lomi

Speciální masážní techniky vyvolávají hluboký relaxační účinek, který dokonale harmonizuje tělo i duši. Vychází z léčitelské tradice, jejímž cílem je zachování celkového zdraví a harmonie člověka. Uvolňuje energetické bloky a vyrovnává organismus.

Havajská masáž Lomi Lomi – částečná 30 minut 450 Kč
Havajská masáž Lomi Lomi – celková 60 minut 800 Kč

Masáž lávovými kameny

Patří mezi účinné terapie k relaxaci organismu. Provádí se pomocí speciálních masážních hmatů s použitím nahřátých kamenů. Dodává životní sílu a dobrou náladu. Podporuje celkovou regeneraci a detoxikaci organismu.

Masáž lávovými kameny – částečná 30 minut 450 Kč
Masáž lávovými kameny – celková 60 minut 800 Kč

Bambusová masáž

Procedura podporující odtok lymfy, jež se provádí pomocí oleje a bambusových tyček. Je vyhledávaná pro silnou účinnost na lymfatické cesty, odstraňuje bolest páteře, uvolňuje napětí a ztuhlost svalů. U žen je oblíbená díky blahodárnému účinku na celulitidu a otoky, u mužů a sportovců pro stimulaci nervových a svalových vláken.

Bambusová masáž – částečná 30 minut 450 Kč
Bambusová masáž – celková 60 minut 800 Kč

Aroma masáž

Relaxační masáž spojená s léčivým účinkem éterických olejů. Ulevuje při stresu, harmonizuje tělo i psychiku.

Aroma masáž – částečná 30 minut 420 Kč
Aroma masáž – celková 60 minut 750 Kč

Rehabilitace

Logopedická diagnostika

Logopedická diagnostika je východiskem pro volbu metod logopedické péče, ale také pro stanovení diagnózy, která se zaměřuje na vyšetření vad a poruch řeči, hlasu a polykání.

Cena za 30 minut 1.320 Kč

Skupinová LTV

Skupinová cvičení jsou zaměřená na celkové zlepšení kondice, hybnosti, protažení zkrácených svalů, posílení oslabených svalů. Indikace do skupin je podle zdravotního stavu klienta.

Malý bazén

Cena za 30 minut 85 Kč

JD tělocvična

Cena za 30 minut 65 Kč

Cvičení podle metody SM-Systém MUDr. Smíška

Cvičení vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu zaměřené pro lidi s bolestmi zad, ale také jako prevence a léčba poruch velkých kloubů. Metoda je využívána sportovci jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.

Cena za 30 minut 150 Kč

Vodoléčba

 

Plavání v termálním bazénu (AQUACENTRUM)

Součástí bazénu jsou i vodní clony, podvodní sopky, protiproud, masážní a perličková lůžka a vnitřní i venkovní vířivky. Bazén je plněn termálními minerálními prameny.

Celková vířivá/perličková lázeň v termální vodě

Při koupeli se využívá masážního účinku vody na celé tělo nebo na horní či dolní končetiny, dochází tak k prokrvení a uvolnění svalů, kloubů a k látkové výměně ve tkáních. Procedura je vhodná při onemocněních pohybového aparátu, problémech s páteří, při bolestech kloubů, u svalových atrofií a k odstranění pocitu únavy

Cena za 15 minut 360 Kč

Částečná vířivá koupel v termální vodě

Využívá se masážního účinku vody na horní nebo dolní končetiny a dochází k prokrvení a uvolnění svalů a kloubů.

Cena za 15 minut 220 Kč

Koupel v termální vodě – Medium

Při koupeli se využívá méně intenzivní masážní účinek vody, při němž dochází k uvolnění ztuhlých svalů i kloubů, prokrvení tkání a jejich zvýšenému zásobení kyslíkem i potřebnými živinami.

Cena za 15 minut 300 Kč

Koupel v termální vodě – Relax

Jemný masážní účinek vody při koupeli napomáhá odstraňovat únavu a stres a zaručuje maximální relaxaci.

Cena za 15 minut 300 Kč

Koupel v termální vodě – Lymfatická masáž

Koupel s postupným intenzivním posouváním hydromasážních zón od zad
k chodidlům, kdy masáž trysek ve vaně je nastavena tak, aby aktivovala průchod lymfy a uvolnila lymfatické cesty.

Cena za 20 minut 350 Kč

Koupel v termální vodě – Sinusová masáž

Koupel s postupným zvyšováním a snižováním výkonu hydromasáže a postupným střídáním hydromasážních zón.

Cena za 20 minut 350 Kč

Celková přísadová koupel v termální vodě

Koupel v termální minerální vodě je vhodná pro celkovou regeneraci organismu, při únavě, po fyzické zátěži a sportu, kdy uvolňuje svalová napětí, upravuje krevní oběh a srdeční činnost. Lázeň má příznivý regenerační a relaxační účinek na pohybový aparát a vynikající výsledky u rehabilitace po zranění, úrazech a po operacích. Přísadu je možné si zvolit dle naší nabídky

Cena za 15 minut 380 Kč

 

Cvičení na přístrojích

Alter G

Přístroj pro nácvik chůze s programovatelným odlehčením spočívající v antigravitačním efektu, kdy je možné nastavit zatížení pacienta jeho vlastní vahou v rozsahu 20 – 100 % hmotnosti. Zařízení pracuje na principu rozdílů tlaku vzduchu metodou vyvinutou v NASA, která umožní precizní, bezpečnou a nezatěžující rehabilitaci s využitím pouze částečné hmotnosti pacienta.

Cena za 30 minut 350 Kč

Cvičení v závěsu UGUL

Závěsné zařízení umožňuje terapeutům pomocí systému lan a popruhů cvičení
s pacientem v odlehčení, kdy je možné procvičit tělo jako celek nebo jen jeho konkrétní část. Prostřednictvím tohoto systému je umožněno cvičení v maximálním rozsahu i bez plného zatížení, čímž dochází i ke snížení bolestivosti.

Cena za 30 minut 350 Kč

Homebalance

Interaktivní cvičení na stabilometrické plošině se zpětnou vazbou spojené se softwarem v tabletu. Zařízení je využíváno pro terapii poruch rovnováhy různého původu.

Cena za 30 minut 350 Kč

Ostatní

Suchá uhličitá koupel

Podstatou je uzavření těla (mimo hlavy) do speciálního vaku plněného oxidem uhličitým, jehož aplikace zlepšuje prokrvení pokožky, svalstva, mozku, srdce, dolních končetin a posiluje imunitní systém..

Cena za 30 minut 280 Kč

Bioptronová lampa

Léčebný přístroj využívající polarizované světlo, které povzbuzuje regenerační procesy organismu, posiluje imunitní systém, zmírňuje bolesti a podporuje hojení ran a jizev.

Cena za 15 minut 110 Kč

Kineziotaping

Metoda obvazování tělesných partií, nejčastěji končetin, pomocí pevných a pružných pásek. Pomocí tapu lze ovlivnit otok, podpořit hojení, zmírnit či zcela odstranit bolest, centrovat a stabilizovat klouby.

Cena 110 Kč

Motomed

Motorem poháněný léčebný přístroj určený k pasivnímu asistovanému i aktivnímu procvičování dolních a horních končetin. Přístroj umožňuje procvičovat nohy nebo ruce, ale také trénink svalové síly. Lze na něm plynule nastavitelnou dopomocí „šlapat na kole“ nebo trénovat paže u pacientů, kteří bez dopomoci nemohou podobný pohyb
vykonávat.

Cena za 15 minut 120 Kč

Nordic walking

Dynamická chůze se speciálními holemi pro zlepšení kondice.

Cena za 90 minut 240 Kč

Parafínový zábal

Parafín jako nosič tepla výborně prohřívá a uvolňuje svaly, drobné klouby rukou a pomáhá snižovat bolestivost. Sametová péče o ruce v podobě parafínového zábalu patří mezi procedury, které pokožku rukou nejen hydratují a zkrášlují, ale má rovněž blahodárné účinky na nervovou soustavu.

Cena za 20 minut 280 Kč

Lékařské doporučení

Některé léčebné procedury je možné čerpat pouze na základě doporučení lékaře, který posoudí anamnézu a aktuální zdravotní stav.

Úkony prováděné lékařem/sestrou

Neurologické vyšetření

Vyšetření nervového systému-reflexů, svalového napětí, citlivosti, hybnosti atd.
k vyloučení či potvrzení, a lokalizaci poruchy mozku nebo periferních nervů, případně nervosvalových onemocnění

Cena za 30 minut 950 Kč

Rehabilitační vyšetření

Komplexní vyšetření pohybového aparátu, včetně základního neurologického nálezu (vyšetření svalů, páteře, kloubů, celkové pohyblivosti).

Cena za 30 minut 950 Kč

Vyšetření EKG

Natočení a popis křivky elektrické aktivity srdce.

Cena za 30 minut 290 Kč

Plynové injekce

Léčebná metoda založená na místním působení oxidu uhličitého v kůži, podkoží, svalech s účinky urychlení hojení či zlepšení výživy tkání. Vlivem oxidu uhličitého dochází k rozšíření nejen periferních, ale rovněž koronárních cév, což zlepšuje prokrvení srdečního svalu. Tato terapie se doporučuje zejména při bolestech hlavy, hrudní páteře, oblasti křížové páteře a úlevu přináší také při zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů.

Cena za 15 minut 130 Kč

Kolagenové injekce

Injekce obsahující tropokolagen, který je základní stavební jednotkou kloubní chrupavky a tkání pohybového aparátu. Proto tyto injekce zlepšují mikrostrukturu a profil porušených kolagenových vláken, zpevňují ochablé a hypermobilní kloubní systémy, posilují a chrání kloubní pouzdro, kloubní chrupavku, vazy, šlachy a zpomalují tak degeneraci kloubů a přidružených tkání.

Cena za 15 minut 320 Kč

Odběr krve

Kontrolní odběr krve se provádí při chronických onemocněních.

Cena 150 Kč

 

Rehabilitace

Logopedická terapie

Terapie zabývající se nápravou vad a poruch řeči, rovněž poruchami hlasu a polykání.

Cena za 30 minut 530 Kč

Individuální ergoterapie

Nácvik běžných denních činností, hrubé a jemné motoriky, kognitivních funkcí (paměť, logické myšlení). Cílem je dosažení či udržení co možná největší soběstačnosti klienta.

Cena za 30 minut 530 Kč

Individuální fyzioterapie

Terapie je zaměřena na navrácení pohybových funkcí, obnovy svalové rovnováhy, odstranění či zmírnění bolestí a především instruktáž klienta, jakým způsobem předcházet potížím.

Cena za 30 minut 550 Kč

LTV (skupinové cvičení) v bazénu

Skupinové cvičení vedené fyzioterapeutem, při němž se procvičují především velké klouby a páteř. Využívá se odlehčení těla ve vodě a přirozený odpor při cvičení.

Cena za 30 minut 260 Kč

 

Fyzikální terapie

Lymfoven

Přístroj na sekvenční tlakovou masáž končetin, který pracuje na principu lymfatické masáže. Pomocí přístroje a speciálních návleků (možno na dolní či horní končetiny) se vytváří postupná komprese a tím tlaková vlna, která aktivuje lymfatický systém klienta. V důsledku dochází ke zmenšení otoků, zlepšení prokrvení a urychlení odtoku škodlivých odpadních látek.

Cena za 60 minut 500 Kč

Elektroléčba (Phyaction)

Terapie, při které se využívá elektrické energie různých frekvencí a intenzit. Působí např. proti bolesti, uvolňuje svalové napětí, zlepšuje prokrvení tkání a tkáňový metabolismus aj.

Cena za 30 minut 280 Kč

Laser

Moderní a efektivní metoda, kde se využívá buněčné fotoaktivace. Vyzářená energie laserového paprsku má účinek na tkáňové buňky. Terapie působí analgeticky, biostimulačně (podpora hojení a regenerace buněk), protizánětlivě a protiedémově (léčba otoků).

Cena za 10 minut 310 Kč

Magnetoterapie

Šetrná metoda léčby, kdy působením pulzního magnetického pole dochází k ovlivňování tkání lidského těla, což v konečném důsledku vede k úplnému odstranění určitých zdravotních potíží, případně alespoň k jejich potlačení.

Cena za 20 minut 190 Kč

Motodlaha

Rehabilitační pomůcka, která zajišťuje pasivní pohybovou léčbu kloubů, zvětšuje rozsah pohybu.

Cena za 30 minut 250 Kč

SIS – Super Indukční Systém 

Výkonový indukční systém využívá elektromagnetické pole o vysoké intenzitě,
které má pozitivní účinky na lidskou tkáň. Mezi hlavní léčebné účinky patří především úleva od bolesti, uvolnění kloubních blokád, podpoření procesu hojení zlomenin, relaxace svalové tkáně, redukce spasticity a svalová stimulace.

Cena za 15 minut 600 Kč

Vodoléčba

Uhličitá koupel

Koupel je obohacená o oxid uhličitý a dochází k prokrvení pokožky a svalstva, povzbuzení imunitního systému, snížení krevního tlaku.

Cena za 20 minut 380 Kč

Subaqualní masáž (podvodní)

Podvodní masáž, která díky účinku celkové teplé koupele, masáže a aktivních i pasivních pohybů uvolňuje kosterní svalstvo a klouby.

Cena za 20 minut 410 Kč

Skotské střiky

Střídavá aplikace teplých a studených proudů vody tryskou na celé tělo, kdy dochází k výraznému prokrvení tkání, podpoře imunity, stimulaci srdeční činnosti, uvolnění svalového napětí.

Cena za 20 minut 330 Kč

 

Přístrojově asistovaná rehabilitace

SunBall

Interaktivní rehabilitační pomůcka, která funguje na principu biologické zpětné vazby, vhodná k léčbě v rámci fyzioterapie, ergoterapie včetně specializované neurorehabilitace. Kombinuje fyzický a mentální trénink, napomáhá ke zvyšování svalové síly, ke zlepšení koordinace a k rozvoji kognitivních funkcí.

Cena za 30 minut 250 Kč

Gloreha

Robotické zařízení pro rehabilitaci prstů a ruky pacientů s neurologickými nebo posttraumatickými poškozeními. Lehká a komfortní rukavice umožňuje efektivní, intenzivní a stimulující neuro-motorickou terapii, napomáhá obnově funkční hybnosti jako je úchop, zvednutí a pohybování s předmětem.

Cena za 30 minut 550 Kč

Bioness

Systém, který pomáhá reedukovat svalstvo dolní končetiny, zachovat nebo zlepšit rozsah pohybu, zabránit svalovému úbytku a zlepšit lokální prokrvení. Vhodný pro rehabilitaci pacientů se sníženou motorickou funkcí dolní končetiny i pro spastické pacienty.

Cena za 20 minut 450 Kč

Přijímáme platby těmito poukazy

Dárkové poukázky