Konference Cerebrocon 2018 - Janské Lázně

Konference Cerebrocon 2018

Multioborová dvoudenní konference CEREBROCON

Kdy: 10. a 11. října 2018

Akce je určena především zdravotnickému personálu.

Konferenci však může navštívit kdokoliv i z nezdravotnických profesí a z řad široké veřejnosti.

Akce bude ohodnocena podle předpisů některých stavovských organizací v systému celoživotního vzdělávání, všichni účastníci obdrží certifikát.

Tématem tohoto ročníku:

Amyotrofická laterální skleróza (ALS)

 Místo konání: Kinosál dětské léčebny Vesna v Janských Lázních

Kompletní informace včetně PROGRAMU PŘEDNÁŠEK ke stažení ZDE

Předběžné informace o konferenci CEREBROCON 2018

Zveme Vás na 3. ročník konference CEREBROCON, který se bude konat ve dnech 10. a 11. října 2018. Ústředním tématem letošního ročníku je onemocnění Amyotrofická laterální skleróza (ALS).

Dle pozvaných odborníků se v České republice prozatím nekonala konference takového rozměru, která by se komplexně a široce zabývala výhradně onemocněním ALS.

První den se bude diskutovat nad ALS v mnoha tematických segmentech. Představíme druhy onemocnění, diagnostiku, farmakologickou léčbu, kmenové buňky, vystoupí nutriční lékař, spánkový lékař, logopedka, psycholožka, neurochirurg a fyzioterapeuti.

Druhý den konference bude věnovaný paliativní léčbě. Diskutovat se bude obecně o paliativní medicíně v České republice, dostaneme se i k dětské paliativní medicíně. Jak by měl lékař komunikovat s pacientem při sdělení fatální diagnózy, probereme hospicovou péči, ošetřovatelství, vyslechneme sociálního pracovníka i pracovníka zdravotní pojišťovny. V neposlední řadě se v obou dnech konference budou přednášet i lidé, kteří onemocněním ALS trpí nebo ho prožili se svým příbuzným.

Co je tedy onemocnění ALS?
Je to fatální neurodegenerativní onemocnění motorických neuronů mozku a míchy. Způsobuje degeneraci buněk centrální nervové soustavy a dochází ke svalové slabosti až atrofii. Mozek nakonec není schopen ovládat většinu svalů. Pacient je paralyzován při plném zachování mentálních a psychických schopností.
Onemocněním ALS trpí nebo trpěla řada známých osobností jako například bývalý český premiér Stanislav Gross, slovenský fotbalista Marián Čišovský či astrofyzik Stephen Hawking. Do povědomí se nemoc dostala i díky výzvě na Facebooku tzv. Ice Bucket Challenge, kde na sebe lidé lili kbelíky studené vody a přispívali penězi na výzkum tohoto onemocnění, nebo také díky oscarovému filmu Teorie všeho.

Účastnický poplatek: 500,- /osoba (cena zahrnuje: 2 dny přednášek, 2 obědy, 4 coffee breaky, vstup zdarma do aquacentra a 50% slevu na masáže)

Společenský večer: 10.10.2018 od 20:00 v lázeňské Kolonádě, 200,- / osoba

Cena ubytování: jednolůžkový pokoj 700,- ; dvoulůžkový pokoj 500,- / osoba (cena zahrnuje ubytování se snídaní)

Kapacita konference: 200 míst

Kde se mohu přihlásit: https://registrace.janskelazne.com/cerebrocon2018

Koho může CEREBROCON zaujmout?

CEREBROCON má oslovit lékaře, zdravotní sestry a bratry, fyzioterapeuty, klinické psychology, sociální a zdravotně–sociální pracovníky, zdravotní záchranáře, nutriční terapeuty a mnoho dalších profesí a zájemců, které témata CEREBROCONU zajímají.

 

KONTAKTNÍ OSOBA:

Mgr. Jan Mertlík

zdravotně-sociální pracovník a organizátor akce

Email: jan.mertlik@janskelazne.com

Tel: +420 734 304 205

Místo konání akce

Dětská léčebna Vesna, Horní promenáda 268, Janské Lázně

GPS souřadnice: 50.6279231N, 15.7803608E

Těšíme se na Vás v Janských Lázních!

Dárkové poukázky